SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları

 

 

SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, bilim ve belgeleri tarayarak kullanıcının gereksinim duyduğu verileri ekrana getirmeyle görevli sistemdir. Verilerin seri getirilmesi ve taharri sonuçlarında ilk sırayı alması için çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler eser okunuşu hizmetlerini arama motorlarında en yüzey sıralarda arazi alarak müşterilerine varmak istemektedir. İnternet kullanımın hızla artmasıyla büyük verilerin taharri motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. Ayrıca genişlik arka sıralardaki yarış yarışını kazanabilmek uğruna seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO muayyen terimlerle birleşik araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO belli terimlere ayrılarak yoklama edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren ve web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları taharri motorlarında veya mütenevvi internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında en üst sıraları yakalayabilmek maksadıyla gerçek çevirici kelimelerin seçmesi önemlidir. Aksi taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi maksadıyla yeterli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi okunuşu belgelerin kolay bulunabilmesi hakkında vacip şalter kelimelerin gösterildiği done akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını arama sonuçlarında beden sıralarda gösterebilmek uğruna görev almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri müdrike duyurulan haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, angajman gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması amacıyla çağ sayıyor. Bu ıstılah genişlik çok bilgi sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google tarafından oluşturulan veridir. Bu data henüz fazla ülke, yurt sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği ekonomik bilgi kaynağıdır. Google İnsights ile vasıta kelimelerin eğilimlerin, arama zamanlarının, hacimlerinin ve müşabih anahtar kelimelerinin geliştirilmesi ve kıyaslanması maksadıyla ulaşılabilir göz olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde ülke alabilecek değersiz resimlere verilen isimdir. Birçok kullanıcılar aracılığıyla sevilen İkonlar aptal telefonlarda emoji olarak Yazının devamı da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting vasıtasıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. yol çağırdığı bilgileri getirebilmek maksadıyla güçlü işlemciye gereksinim duyar. Zayıf işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları”

Leave a Reply

Gravatar